Lütfen bir dil seçiniz.
bize dair

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı. 

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 32. sanayi şirketidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 8 üretim tesisi, 1 depo ve 1 liman ile toplamda 2.077.000 m² kurulu alanda çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre  toplam 14.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir. 

Yıldız Entegre Türkiye, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminant parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mat lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kağıdı ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. 

Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. "Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.

Misyon

“Orman ürünleri sektöründe; sürdürülebilir ve etki yaratan büyümeyi tüm rakiplerinden farklılaşarak gerçekleştirmek, yeteneklere yatırım yapmak, ülke ve paydaş değerini gözeterek global bir oyuncu olmak."

Vizyon

“Orman ürünleri sektöründe; global, yenilikçi, tercih edilen ve tüm paydaşlarıyla birlikte büyümeyi ilke edinen lider bir dünya markası olmak."

Yıldızlar Yatırım Holding

Yıldızlar Yatırım Holding, bir asrı aşkın ve beş nesildir süren yolculuğuna, 3500’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olarak devam etmektedir. Dayanışmanın, dürüstlüğün ve kararlılığın gücüne inanan, motivasyonunu hep yüksek tutan grup, kaliteden ödün vermeksizin son teknoloji ile geleceğe güç ve güvenle ilerlemektedir.

Yönetim merkezi Kocaeli’de bulunan Yıldızlar Yatırım Holding, Türkiye merkezli olup ABD, Rusya, Romanya ve Slovenya yatırımları ile toplam 12 tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurum kültürü ve üretim gücüyle küresel pazarın söz sahibi oyuncuları arasında yer alan grup, orman ürünlerinden tarıma; demir çelikten liman işletmeciliğine pek çok farklı sektörde faaliyet göstermektedir.

Temel Değerler