Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

YEREL VE YENİLİKÇİ: MODERN LOKALİZM

Modern Lokalizm, kültürel kimliğimizi modern tasarımlar ile buluşturan bir tasarım yaklaşımı. Geçmişin değerlerinin bugünün tasarım birikimiyle buluştuğu Modern Lokalizm’de, yerel dekorasyonun vazgeçilmezlerinden mermer ve taş dekorlar özellikle dikkat çeker. Gelenekselliğin, yerelliğin, kültürel kimliğin iç mimaride yaratıcı bir şekilde günümüze uyarlandığı Modern Lokalizm akımı, gelenekleriyle bağ kurmak isteyenlere ilham verir.

yerel ve yenilikçi: modern lokalizm
Kategori
İlham Veren Fikirler

Modern Lokalizm, kültürel kimliğimizi modern tasarımlar ile buluşturan bir tasarım yaklaşımı. Geçmişin değerlerinin bugünün tasarım birikimiyle buluştuğu Modern Lokalizm’de, yerel dekorasyonun vazgeçilmezlerinden mermer ve taş dekorlar özellikle dikkat çeker.

Gelenekselliğin, yerelliğin, kültürel kimliğin iç mimaride yaratıcı bir şekilde günümüze uyarlandığı Modern Lokalizm akımı, gelenekleriyle bağ kurmak isteyenlere ilham verir. Pirinç, bronz ve krom gibi zamansız öğelere yer verilen bu akımın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de taş dekorların hakimiyeti. Klasik taş dekorların modern objelerle kombinlenmesi ile yaratıcılık ve yenilik vücut bulur.

Bireylerin kendi kültürleriyle yeniden bağ kurmaya çalıştığı bu dönemde, modern ve geleneksel görünümleri harmanlayan Modern Lokalizm, geçmiş ve bugünü bir araya getiren zamansız tasarımlara konu oluyor. Tarihi ve kültürü yansıtan yerel öğelere yer verilirken, modern unsurlar aracılığıyla özgün tarzlar ortaya koyan bu akımda farklı görünümlere sahip dekorlara sıklıkla yer veriliyor. Geleneksel dekorasyonların en sevilen öğelerinden mermer ve taş görünümler, bu akımın parlayan yıldızı olarak karşımıza çıkıyor. Mermer ve taş dekorların göz doldurduğu Modern Lokalizm anlayışı ile tasarlanmış mekanlar, yaratıcı ve sıra dışı dokunuşlar sayesinde geçmişi hissetmemizi sağlıyor.

Yerel ve yenilikçi karaktere sahip mekanlar için dekorasyon ipuçları:

  • Açık dekorların hakimiyetindeki yaşam alanlarınızı yksek parlaklığa sahip lak mermer dekorlarla hareketlendirebilir, modern mekanlara geleneksel dokunuşlarla yeni bir yorum getirebilirsiniz.
  • Mermerin gelenekselliğinin yer aldığı mobilyalar ve modern aydınlatma aksesuarlarına bir arada yer vererek mekanlarınıza Modern Lokalizm etkisini taşıyabilirsiniz.
  • Taş görnüme sahip lak panel dekorlarımızdan Siyah Taş’ın özgün tasarımı ile mekanlarınıza asalet katabilirsiniz.
  • Yaşam alanlarınızda tamamlayıcı zıt renklere yer vererek sofistike tasarımlara olanak tanıyabilirsiniz.
  • Oturma odalarınızda, yatak odalarınızda ve antrelerinizde geleneksel duvar tasarımı anlayışını gdebilir, stilinizi tamamlayıcı büyük tablolar ile fark yaratabilirsiniz
  • Modern mobilyalarınızın yanında bronz veya pirinç öğelere yer vererek geçmişi bugn ile buluşturabilirsiniz.
  • Mermerin geleneksel ve modern şıklığına, yksek parlaklığa ve derin görünüme sahip lak panellerimizden mermer dekor olan Rambla ile ulaşabilirsiniz.
Doğal ve Dingin: Natüralizm önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki