Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Doğal ve Dingin: Natüralizm

Natüralizm akımı doğayı yaşam alanlarına taşımak isteyenleri cezbeden bir tasarım yaklaşımı olarak karşımıza çıkıyor. Şehir hayatının karmaşasından ne zaman bir kaçış arasak vardığımız yer hep doğa... Doğaya duyduğumuz özlemle doğayı, yaşam alanlarımızla bir şekilde bağdaştırmak istiyoruz. Doğanın eşsiz uyumunu yaşam alanlarına taşımak isteyenlerin tercihi Natüralizm huzur ve enerjiyi bir araya getiriyor.

doğal ve dingin: natüralizm
Kategori
İlham Veren Fikirler

Natüralizm akımı doğayı yaşam alanlarına taşımak isteyenleri cezbeden bir tasarım yaklaşımı olarak karşımıza çıkıyor. Şehir hayatının karmaşasından ne zaman bir kaçış arasak vardığımız yer hep doğa... Doğaya duyduğumuz özlemle doğayı, yaşam alanlarımızla bir şekilde bağdaştırmak istiyoruz. Ahşap dekorların düz, beton veya deri görünüme sahip dekorlar ile kombinasyonlarının sıklıkla karşımıza çıktığı Natüralist tasarım yaklaşımı; doğaya geri dönmeye çalıştığımız bugünlerde yaşam alanlarımıza doğanın dinginliğini ve uyumunu getiriyor.

Ahşap görünümün ön planda olduğu Natüralizm akımı, şehir hayatının karmaşasından uzak, huzurlu tarzıyla yaşam alanlarımıza ağacın sıcaklığını getiriyor. Doğal renkteki dekorlarla dengelenmiş mekanların yorumlarından biri olan Natüralizm akımı dekorasyonda doğal, sade ve sıcak öğeleri ön planda tutuyor.

Doğanın ahenginin sade bir şekilde sergilendiği Natüralizm akımıyla ağaç dokularının güçlü hissi modern mekanlar ile birleşiyor. Doğanın eşsiz uyumunu yaşam alanlarına taşımak isteyenlerin tercihi Natüralizm huzur ve enerjiyi bir araya getiriyor.


Doğanın Huzurunu İç Mekanlara Taşıyacak İpuçları

✓ Fogia’yı dolap kapaklarınızda kullanarak ahşabın sıcak etkisini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.
✓ Hasır ve rattan sepetlerle dekorasyonunuzu tamamlayarak mekanlarınızda sıcaklığı ve doğallığı yakalayabilirsiniz.
✓ Özgün çizgilere sahip Vintage Linea’yı deri görünümlü dekorlar ile kombinleyerek iddialı yaşam alanlarına ulaşabilirsiniz.
✓ Krem ve toprak tonlarının buluştuğu kilimlerle natürel mekanlar sağlayabilirsiniz.
✓ Yıldız Trend ürünlerinden register yüzeye sahip Vals’i masa ve sehpa yüzeylerinde kullanarak ağacın dokusunu yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.
✓ Keten masa örtülerinin serildiği masa üstlerinde canlı çiçekler ile natüralizmin doğal etkisini yakalayabilirsiniz.
✓ Cevizin zarif bir yorumu olan Everest’i dolap kapakları, tv ünitesi, sehpa gibi sert mobilyalarda açık renkteki dekorlarla kombinleyerek güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Natüralizm akımı dekorasyonda doğal, sade ve sıcak öğeleri ön planda tutuyor.

Superior Matt Lak Panel önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki