Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Geçmişin Şıklığı Günümüzün Modern Çizgileriyle Birleşiyor: Retro

Geçmişin şıklığının günümüzün modern çizgileriyle birleşimini anlatan en doğru kavram herhalde Retro olacaktır.

geçmişin şıklığı günümüzün modern çizgileriyle birleşiyor: retro
Kategori
İlham Veren Fikirler


Geçmişin şıklığının günümüzün modern çizgileriyle birleşimini anlatan en doğru kavram herhalde Retro olacaktır. Konsept tasarım olarak da adlandırılan bu dekorasyon tarzı ile nostaljik eşyaları günümüzün modern eşyaları ile birleştirebilir ve yaşam alanlarınıza değer katan bir görünüme kavuşabilirsiniz. Modern çizgilerin yaygın bir şekilde kullanımı sebebiyle kendisini ifade ederken farklı bir tarz ortaya koymak isteyenlerin sıklıkla sığındığı bir liman olan Retro konseptleri hayata geçirmek için kendinizi en iyi ifade eden geçmiş dönem tarzını tespit etmeniz ve doğru ürünleri kullanarak yaşam alanınızın mobilyalarını tasarlayıp uygulamanız yeterli.

Ahşap mobilya kullanımının ön planda olduğu bu çizgide, günümüz modern tarzını barındıran deri ve döşeme koltukların kullanıldığı Retro dekorasyon tarzı ile kendinize özgü bir çizgi oluşturabilirsiniz. Retro konseptin en önemli özelliği aslında günlük hayatımızda ne denli kullanılabilir olduğunun göstergelerinden birisi. Geçmiş dönemlerin çizgilerine ve stillerine sahip yeni mobilyalar ile Retro konseptini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Trendlerin ötesinde bir estetik zevkle kendini ifade etmek isteyenlerin sıklıkla başvurduğu Retro konseptleri hayata geçirirken en önemli noktanın, sizin içinizdeki estetik duygusunu mekanlara aktaran doğru ürünleri ve dekorasyon yaklaşımını belirlediğini gözden kaçırmamalısınız.

Retro tarzda bir yaşam alanı düzenlemesi için öncelikli olarak sade renklerin kullanıldığı yalın ve samimi ürünler tercih etmeniz gerekir. Antika değeri taşıyan eşyalarınızın ya da koleksiyonların biblo olarak yaşam alanınızda yer almasıyla işe başlayıp; bolca tablonun kullanıldığı, fotoğraflarınız için bir albüm köşesinin olduğu düzenlemelerle Retro esintilerini yanı başınızda hissedebilirsiniz. 1980 sonrasında doğan bu akım, genellikle 1920 – 1960 yılları arası tarza yönelik bir dönüş olsa da 70’li yılların esintilerini de sıklıkla Retro dekorasyon uygulamalarında görebilirsiniz.

Yaşam alanlarında geçmişe yönelik özleme bir saygı duruşu niteliğinde hayat bulan Retro ile rahatlığın ve sadeliğin öne çıktığı farklı mekan düzenlemeleri yapabilirsiniz. Günümüz mobilyalarından renkli, sert ve sivri parçalarıyla ayrılan Retro mobilyalar dekorasyonunuza ekleyebileceğiniz ürünler arasında sayılabilir. Retro konsepti hayata geçirecek mobilyaları üretmek adına Yıldız Entegre ürünleri sizlere birçok renk, ton ve doku seçeneği sunuyor. Doğru bir tasarımla bütünleştiği zaman geçmiş yılların esintilerini ve ruhunu yaşam alanlarınızda hayata geçirerek; kendinizi en iyi şekilde ifade ettiğini düşündüğünüz çizginizi mekanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Retro dekorasyonla geçmişin şıklığını günümüzün modern çizgileriyle bir araya getirerek kendinize özgü tarzınızı ortaya koyabilir ve yaşam alanlarınızı ruhunuzu yansıtan bir atmosfere büründürebilirsiniz. Son yıllarda popülaritesi yeniden yükselmeye başlayan Retro tarz sadece yaşam alanları tasarımlarında değil, giyim konusunda da tercih edilen ve yaygınlaşan bir akım olarak öne çıkıyor. Ruhunuzu dışa vururken, günümüzün çizgileri ve tarzlarının sizi ifade edemediğini düşünüyor ve sıradanlıktan uzak bir görünüm arıyorsanız, Retro stil tam size göre!

 

Sakin, Rahat Ve Şık: Zen Felsefesi önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki