Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Geçmişin Naifliği Bugünün Enerjisiyle Buluşuyor: Vintage

Her nesil kendine ait bir ruh taşır ve bu ruh günlük yaşamda kendini yansıtma imkanını en çok mekanlarda bulur.

geçmişin naifliği bugünün enerjisiyle buluşuyor: vintage
Kategori
İlham Veren Fikirler

Her nesil kendine ait bir ruh taşır ve bu ruh günlük yaşamda kendini yansıtma imkanını en çok mekanlarda bulur. 1930’lardan 1990’lara uzanan dönemi anlatan her öğe bizi geçmişin naif duygusuna sürükler ve ortaya sihirli bir kelime çıkar; vintage.

Moda ve dekorasyonda kendine özgü bir çizginin, geçmişten ilham alan; bugünün karmaşık ve hızlı dünyasından ruhen bir kaçışı simgeleyen ve hayatımızın çoğu alanında kendine yer edinebilen bu akım, özgür bir ruhun kendini ifade etme biçimidir.

Vintage bir mekan tasarımı için öncelikle eşyalarınızın çok yer kaplamayan ve hafif görüntüde ürünler olması gerekiyor. Koltuk takımınızla uyum yakalayan çiçek desenli kalın kumaşlı perdeler işe başlamak için ilk adım olabilir. Koltuk ve yemek takımınızın modern çizgileri varsa, eskitme ahşap bir orta sehpa mekanınıza bahsettiğimiz dekorasyona dair bir nefes aldırmak için ideal bir tercih olabilir. Kitap okumak hayatının vazgeçilmezi olanlar için Yıldız Entegre ürünleri yaşam alanınıza şık bir çizgi sunmak adına sizleri bekliyor.

1960’ların gözde tercihlerinden ferforje yatak başlıkları, yatak odanızı romantik ve nostaljik bir havaya büründürmek için ideal bir tercih olabilir. Bu akımdan bahsedildiği zaman görsel olarak akla ilk pastel tonlar gelmektedir ve abajur tercihlerinde sizin için güzel bir deneyim sunabilir. Öte yandan Vintage görünümlü parkeler, sizler için mekanların ruhunu kökünden değiştirecek bir tercih sunmakta.

Vintage bir ürün seçme, mobilya tercihi ya da kumaş seçiminden çok daha ötelerde; insanın ruhundaki eskiye özlemi, yarına ilerlerken geçmişten güç almayı ve kendini ifade etmenin ortak bir dili adeta.

Sakin, Rahat Ve Şık: Zen Felsefesi önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki