Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Çevik Mekanlar: Agile Spaces İkinci Bölüm

Pandemi sürecinden en çok etkilenen ve dönüştürülen şeylerden biri de yaşam alanları oldu. Bizler, gündelik yaşamlarımıza olduğu haliyle devam edebilme gayesiyle yaşam alanlarımızı dönüştürme eylemine itilerek, yeni iç mekan tasarımlarını önceliklendirmek durumunda kaldık. Yaşanan pandemi süreci insan sağlığına olan önemi ve doğaya olan özlemi ortaya çıkardığı gibi, hayatlarımıza yeni bir kavram da kazandırdı: Çevik mekanlar.

çevik mekanlar: agile spaces ikinci bölüm
Kategori
İlham Veren Fikirler

İkinci Bölüm: Sosyal Mesafe Uygulaması ile Oluşan Yeni Trend “Çevik Mekanlar”

Pandemi sürecinden en çok etkilenen ve dönüştürülen şeylerden biri de yaşam alanları oldu. Bizler, gündelik yaşamlarımıza olduğu haliyle devam edebilme gayesiyle yaşam alanlarımızı dönüştürme eylemine itilerek, yeni iç mekan tasarımlarını önceliklendirmek durumunda kaldık.

Yaşanan pandemi süreci insan sağlığına olan önemi ve doğaya olan özlemi ortaya çıkardığı gibi, hayatlarımıza yeni bir kavram da kazandırdı: Çevik mekanlar.

Sosyal Mesafe ile Gelen Yeni Trend: Çevik Mekanlar

Sosyal mesafe kavramını insanların rahatlıkla uygulayabilmesi için mevcutta bulunan tüm ortak alanlar yeniden düzenleniyor ve yeni normale ayak uydurmaya çalışılıyor.

Sosyal mesafeyi tam anlamıyla uygulamak adına tüm kamusal alanlarda adımlar atılırken çalışma alanlarında başka bir kavram ve yeni bir trend gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Agile spaces yani çevik mekanlar.

Güvenli alan: Evler

Yaşanan pandemi sürecinde, birçok çalışma ve eğitim alanında sosyal mesafe kurallarını uygulamak mümkün gözükmüyor. Bu durum evlerin güvenli alan olarak adeta bir kaleye dönüşmesine sebep oldu.

Ev Ve Ofislerimizi Çevik Mekanlar Olarak Tasarlamak

Yaşam alanlarındaki enerjiyi yüksek tutarken, aynı zamanda güvenli alanda hissetmemizi sağlamak için püf noktaları sizler için derledik.

  • Doğayı yaşam alanlarına taşıyarak gvende hissetmek isteyenler, ahşap öğelere yönelmeye başladı. Ahşap dekorlara yönelik artan talep Moso’yu ayırt edici kılıyor. Moso’yu ünitelerde, yemek veya çalışma masalarında kullanarak ahşap yüzeylerin enerjisinden faydalanabilirsiniz.
  • MDFlam/Suntalam dekorlardan Boncuk ile mavinin dinginliğine ofislerinizde yer vererek, huzurlu bir mekân elde edebilirsiniz.
  • Ağacın görnümü ve dokusunu hatırlatan Açık Virjinya Ceviz ile doğanın enerjisini hissederek çalışabilirsiniz.
  • Grinin uyumlu karakterini Barbados ile mekanlarınıza taşıyabilir, modern ve şık bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.


Çevik Mekanlar: Agile Spaces Üçüncü Bölüm önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki