Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Yıldız Entegre’den görme engelli depremzede çocuklara WeWALK akıllı baston hediye

Yıldız Entegre, ‘Sürdürülebilir İyiliğin İzinde’ mottosuyla hız verdiği toplumsal yatırımları kapsamında, deprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston hediye etti.

yıldız entegre’den görme engelli depremzede çocuklara wewalk akıllı baston hediye
Kategori
Basında Biz
Tarih
21 Haziran

Orman ürünleri sektöründe dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen üreticilerden biri olan Yıldız Entegre, ‘Sürdürülebilir İyiliğin İzinde’ mottosuyla toplumsal faydaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. WeWalk ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında daha önce görme engelli 100 öğrenciyi WeWalk akıllı bastonlarla buluşturan Yıldız Entegre, bu defa ise deprem bölgesinde yaşayan 150 çocuğa destek olarak toplam 250 görme engelli çocuğa dokunmuş oldu. Akıllı bastonların yanında görme engelli çocukların hayata karışmalarını destekleyen 4 haftalık teknoloji eğitimini de hediye eden şirket, bugüne kadar gerçekleştirilen iki proje ile birlikte toplam 8 haftalık teknoloji eğitimine destek oldu.

Deprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston ve teknoloji eğitimi hediye eden Yıldız Entegre, eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrencileri aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirmek üzere KidZania’da ağırladı. Yıldız Entegre’nin misafiri olan öğrenciler, 19 Haziran günü aileleriyle birlikte etkinlik şehri KidZania’da keyifli bir gün geçirdi. Çocuklar KidZania’da duyularını geliştirmeye yönelik özel olarak seçilmiş çeşitli meslekleri deneyimlerken aileler de çocukların mutluluğuna ortak oldu. Aynı zamanda konuşmacı olarak katılan Kerim-Selim Altınok kardeşler, hayat hikayeleri ile çocuklara ilham kaynağı olurken, müzik dinletisi ile herkese keyifli anlar yaşattı. Bu keyifli anların ardından teknoloji eğitimlerini başarıyla tamamlayan çocuklar ‘WeWALK’ akıllı bastonlarını ve USB Kulaklık hediyelerini Yıldız Entegre Pazarlama Direktörü Bengü Metin ve WeWalk kurucu ortaklarından Kürşat Ceylan’ın elinden teslim aldı. 

Yıldız Entegre Pazarlama Direktörü Bengü Metin, ‘Sürdürülebilir İyiliğin İzinde’ parolasıyla toplumsal yatırımlara büyük önem verdiklerini, 6 Şubat depreminin ardından tüm imkanlarını seferber ederek dayanışma sorumluluğuyla depremzedelerin yanında olduklarını söyledi. 

WeWalk iş birliğiyle sürdürdükleri projeye depremzede çocukları da dahil ettiklerini belirten Metin “Deprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston ve teknoloji eğitimi hediye ettik.Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz ve aileleriyle beraber KidZania’nın eğlenceli ortamında bir araya geldik. Görme engelli çocuklarımızın duyularına hitap etmesi adına Kidzania’da özel seçilen etkinliklere katılan çocuklarımız aileleri ile birlikte hem eğlenceli bir gün yaşadı hem de akıllı bastonlarını teslim aldı. ‘WeWALK’ akıllı bastonlar ve aldıkları 4 haftalık eğitim, bu çocuklarımızın yaşamlarına her anlamda büyük fayda sunacak, hayata daha rahat karışmalarını sağlayacak. Bu projenin içinde yer almaktan, çocuklarımızın böyle bir teknolojiyle buluşmalarına destek vermekten dolayı çok mutluyuz” dedi.

Dünyanın en akıllı bastonu

Yıldız Entegre’nin destekleriyle deprem bölgesinde yaşayan 150 öğrenciye daha ulaştırılan WeWALK akıllı bastonlar, görme engellilerin bağımsız hareket deneyimini teknolojiyle dönüştürmek için ülkemizde geliştirildi. Aynı zamanda TIME dergisi tarafından yılın icadı seçilen ve 59 ülkede görme engellilerin hayatını kolaylaştıran WeWALK, görme engellilere cep telefonu üzerinden internet erişimi sağlıyor. Teknoloji eğitimi ile desteklenen proje, görme engelli öğrencilerin akıllı telefon ve navigasyon kullanma becerilerine odaklanıyor. 

Yıldız Entegre Hakkında 

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticaretiyle başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında gerçekleştirdiği kurumsallaşma hamlesiyle vizyonunu ileriye taşımaktadır. Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 21. sanayi şirketi olurken, dünyada ise orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında yer almaktadır. Yıldız Entegre Türkiye, MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminant parke, boyalı levha (MDF, sunta), kapak panel, lak panel, MDF kapı, kapı paneli, emprenyeli dekor kâğıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir.

Yıldız Entegre, sektörde bir ilke imza atarak VarioDor reklam kampanyasıyla Effie Awards Türkiye'de gümüş ödülün sahibi oldu! önceki
Platin Global 100 Ödülleri sonraki