Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

TRANSITIONAL DEKORASYON STİLİ: ZITLARIN UYUMU

Hem geleneksel hem de modern dekorasyon tarzlarının detaylarını kendi bünyesinde toplayan “transitional decoration” yani “geçiş dekorasyon” tarzı, tek bir stilin hakim olması istenmeyen alanlar için tercih ediliyor.

transıtıonal dekorasyon stili: zıtların uyumu
Kategori
İlham Veren Fikirler

Hem geleneksel hem de modern dekorasyon tarzlarının detaylarını kendi bünyesinde toplayan “transitional decoration” yani “geçiş dekorasyon” tarzı, tek bir stilin hakim olması istenmeyen alanlar için tercih ediliyor.

Geleneksel ve modern dekorasyon tarzlarını uyum içerisinde birleştiren transitional dekorasyon tarzı yaşam alanlarında çekici bir denge unsuru oluşturmayı başarıyor. Geleneksel dekorasyon anlayışının insanın içini ısıtan yaklaşımı ile modern dekorasyon anlayışının düz ve simetrik çizgileri bir araya gelerek bir bütün oluşturuyor.

Transitional dekorasyon tarzı için çelik ve cam gibi modern malzemeler peluş aksesuarlarla kombin edilerek kullanılabilir, rahatlık ve şıklık yaşam alanlarına yansıtılabilir.

Transitional Dekorasyon Stili Nasıl Uygulanır?

  • Çelik ve cam gibi modern malzemeleri peluş mobilyalar ile kombine edebilirsiniz.
  • Nötr renk paletleri kullanabilirsiniz.
  • Geleneksel ve modern dekorasyon stillerinin en sevdiğiniz yanlarını transitional dekorasyon stilinde kullanabilirsiniz.
  • Modern çizgilerin soğuk tavrını ve geleneksel anlayışın gözü yoran tarzı arasında bir denge kurabilirsiniz.
  • Mutfak mobilyalarında geleneksel ürünler tercih ederken aydınlatma için modern avizeler tercih edebilirsiniz.
  • Oturma odalarında geleneksel dekorasyon stiline uygun koltuklar tercih ederken sehpa, vazo ve duvarda bulunan resim gibi aksesuarları modern dekorasyon stiline uygun olacak şekilde tercih edebilirsiniz.
  • Yatak odalarında bulunan mobilyaları geleneksel dekorasyon stiline uygun şekilde tercih ederken aydınlatma ve duvar rengi gibi detayları modern dekorasyon stiline uygun olarak tercih edebilirsiniz.
  • Geleneksel ve modern dekorasyon stillerinden yola çıkarak bir denge unsuru oluşturabilirsiniz.
  • Yapacağınız mobilya ve aksesuar seçimleriyle harmoniyi gözetebilirsiniz.

 

AĞACIN İZİNDE MİMARLAR: KAZUYO SEJIMA + RYUE NISHIZAWA önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki