Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

SADE VE MİSTİK: GÜNEYDOĞU ASYA AĞAÇLARI

Her kıtada ağacın izini süren özel blog içeriklerimizde bu ay: Velvet Apple, Velvet Tamarind, Sundari ve Blue Mist Plant yer alıyor.

sade ve mistik: güneydoğu asya ağaçları
Kategori
İlham Veren Fikirler


Her kıtada ağacın izini süren özel blog içeriklerimizde bu ay: Velvet Apple, Velvet Tamarind, Sundari ve Blue Mist Plant yer alıyor. Her kıtada ağacın izindeki yolculuğumuz mart ayında Güneydoğu Asya’nın sade ve mistik topraklarında devam ediyor.

Damaklara hitap eden Velvet Apple Tree

Mart ayında sosyal medya hesaplarımızda konuk ettiğimiz ilk ağaç, Latincede “Diospyros Discolor” adıyla bilinen ve yenilebilir meyvesiyle damaklara da hitap eden Velvet Apple Tree. Şeftaliye olan benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken Velvet Apple Tree Filipinlere özgü bir ağaçtır. Yıl boyunca yeşil bir görünüme sahip olan Velvet Apple Tree, yavaş büyür. 20 metreye kadar uzayabilen Velvet Apple Tree orta boylu bir ağaçtır. Ağacın yeşil yaprakları 20 santimetreye kadar uzayabilir.

Acı ve tatlı Velvet Tamarind

Latince ismi “Dialium Cochinchinense” olan ve Güneydoğu Asya bölgesinde görülen bir diğer ağaç Velvet Tamarind adıyla bilinir. Orta boylu ağaçlar arasında sınıflandırılan Velvet Tamarind 25 ile 35 metreye kadar uzayabilir. Yenilebilen bir özelliğe sahip olan Velvet Tamarind meyvesi olgunlaştıktan sonra şeker ve kırmızı biberle karıştırılarak tüketilebiliyor. 

Tropikal rüya Sundari

Latince ismiyle “Heritiera Littoralis”, şimdiki ismiyle Sundari Ağacı, yapraklarının altında konumlanan gümüşi pullarla kolayca tanınır. Sundari Ağacı genellikle Bangladeş ve Hint Yarımadasında, Güneydoğu Asya ve Afrika’nın tropikal bölgelerinde gözlemlenir. Sundari Ağacının meyvesi Filipin mutfağında sevilerek tüketilir.

Mavi güzellik Blue Mist Plant

Güneydoğu Asya bölgesine özgü son ağacımız sade Sri Lanka bölgesine özgü olan ve Latincede “Memecylon Parvifolium” adıyla da bilinen Blue Mist Plant. Yaz aylarının sonuna doğru isminden de anlaşılacağı gibi mavi çiçekler açan Blue Mist Plant, kuraklığa da son derece dayanıklıdır. Kısa ve dar yapraklara sahip olan Blue Mist Plant, çalı formundadır.

Güneydoğu Asya kıtasının ağaçlarını daha yakından tanımak için mart ayı boyunca Yıldız Entegre sosyal medya hesaplarını yakından takip etmeyi unutmayın.

DOĞAL ÜRÜNLERİN EV HALİ: ASYATİK DEKORASYON STİLİ önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki