Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

iSalone Del Mobile’den Yaşam Alanlarınıza

Herkes en çok zaman geçirdiği alanlar kişisel zevklerini yansıtan özgün bir görünüme sahip olsun ister.

isalone del mobile’den yaşam alanlarınıza
Kategori
İlham Veren Fikirler


Herkes en çok zaman geçirdiği alanlar kişisel zevklerini yansıtan özgün bir görünüme sahip olsun ister. Biz de her sene olduğu gibi bu sene de onlarca renk, desen ve doku ile eşsiz tasarımların konuk olduğu, her yıl düzenlenen iSalone del Mobile’den ilham alıyor; tasarım dünyasını dünya trendleri ile buluşturuyoruz.

Orman ürünleri sektörünün lider firması olarak globali yakalıyor, hem dünyada hem Türkiye’de trendlerin öncüsü olma misyonumuzu koruyoruz. Tasarım dünyasının hep daha fazla renk ve desen alternatifine sahip olması adına, tasarımcıların ürün portföylerinin gelişmesine zemin hazırlıyoruz.

iSalone Del Mobile, 2019’da yayınladığı manifestoyu “ustalık, marifet” üzerine temellendirdi. Tasarım ve modanın başkentinde marifet kavramının tema olarak seçildiği bu yıl, birbirinden marifetli ellerin birbirinden özgün tasarımlarını izliyoruz. Yaratıcılık, gelişen bir yeti. Marifet ve yaratıcılığın yeni ve farklı fikirlerle beslenmesiyle ortaya çıkan özgün ve yeni tasarımlar  her yıl iSaloni del Mobile fuarında binlerce profesyonelin beğenisine sunuluyor.

Her yıl, tasarımın ve modanın başkenti Milano’da düzenlenen dünyanın en prestijli ve en büyük mobilya fuarı iSalone del Mobile 2019’dan yılın tasarım öğelerine dair gözlemlerimizi yaşam alanlarınıza taşıyoruz. İşte Milano tasarım haftasında düzenlenen iSalone’de izlediğimiz öne çıkan renk, desen ve dokuların oluşturduğu zengin diyaloğa dair bazı ipuçları!

Turuncunun mercan ve kiremit tonları dikkat çekiyor

2019 yılının rengi seçilen mercan özellikle ev ve ofis dekorasyonlarında talep görüyor. Duvar dekorasyonun yanı sıra mobilyada da dikkat çeken mercan ve kiremit tonları adeta sıcaklık ve enerjinin simgesi niteliğinde. iSalone Del Mobile dekorasyonunuza sıcak bir dokunuş getirecek mercan, beyaz, bej veya gri gibi düz renklerin yanı sıra mermer dokular ile bir araya geldiğinde de mekânlara özgün bir görünüm katacağına da değinmektedir.

Nil yeşili & gri kombinasyonu fark yaratıyor

Dekorasyonların çarpıcı niteliklerinden biri de zıt renklerin oluşturduğu kontrasttır. Son yıllarda öne çıkan gri her tarza ve renge hitap ediyor. Grinin sadeliği ve nil yeşilinin zarafeti ile mekânlarınız yeni bir çehre kazanacak. Nil yeşili ile ferah ve aydınlık bir mekâna sahip olabilirsiniz.

Ahşap mobilyada deri ve kumaş doku kullanımı yükseliyor

Mobilya tasarımında ön plana çıkan yeni bir yaklaşım da çekmece ve dolap içlerinde deri ile kumaş doku hissinin kullanılması. Gelişen teknoloji ile ahşaba kazandırılan yetenekler arasında farklı dokular da var! İster ağacı hissetmek isteyin, ister yumuşak bir dokunuşa sahip olsun isteyin yeni yüzey teknolojileri ile birçok alternatife sahipsiniz.

Dolap uygulamalarındaki yenilikler yaşam alanlarında estetik sunuyor

İster mutfak ister yatak odası ister salon olsun, dolap içlerinde çeşitli dekoratif MDF kullanımlarıyla tasarımlar farklılaşıyor. Dolap tasarımlarında kapaklar şeffaflaşırken, dolap içleri ceviz ve mermer dekorlar ile dikkat çekiyor. Özellikle dolap içi aydınlatma çözümleriyle dolaplar mekânlara farklı ve estetik bir görüntü sunuyor.

Ceviz ve meşe yüzeylerde koyu tonlar tercih ediliyor

iSalone del Mobile, bu yıl tasarım dünyasında tüm mobilyalarda ve hatta duvar dekorasyonlarında koyu renk ceviz ve meşe dekorlar öne çıktığına değinmiştir. Meşe ve ceviz ağaçlarının dokularını yaşam alanlarına taşıyan yüzeylerde bu yıl özellikle koyu tonlar tercih ediliyor.

Terrazzo ile geçmişe dönüş başlıyor

1950’li yılların en çok tercih edilen zemin kaplama ürünü Terrazzo ile geçmişe dönüş başlıyor. Artık bu ünlü taş deseni duvar kaplaması olarak sık sık göreceğiz gibi duruyor.

Mermer, taş ve metalik yüzeyler bu yıl da ön planda

Son yılların en çok tercih edilen desenleri mermer, taş ve metalik desenler bu yıl da popülaritesini koruyor. Ahşabın sıcaklığından vazgeçmeden bu desenleri yaşam alanlarına taşımak isteyenler için alternatif çok…

Mat düz renkler yaşam alanlarının vazgeçilmezi oluyor

Bu yıl, iSalone Del Mobile'e göre de düz renklerin mat yüzey seçeneklerine pek çok alanda rastlayacağız. İster soft tonlar olsun ister siyah… Dekorasyonunuza göre seçebileceğiniz mobilya renginde mat yüzeyler bu yılın vazgeçilmezi oluyor.

Pirinç, bakır ve bronz ile mekânlar estetik bir çehreye kavuşuyor

Pirinç, bakır ve bronz öğeler her zaman olduğu gibi bu yıl da kendine özgü ışıltı ve cazibesiyle karşımıza çıkıyor. Özellikle sehpa ve mobilya ayakları, mutfak ve banyoda tasarım objelerinde rastladığımız metaller ile mekânlar bambaşka bir çehreye kavuşuyor.

İnsanları Doğaya Yaklaştıran Mimari Akım: Biyofilik Tasarım önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki