Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Yıldız Entegre, yeni koleksiyonları ile SICAM Fuarı’na damga vurdu

Dünyanın en büyük orman ürünleri üreticileri arasında yer alan firmamız, yeni nesil ürün ve hizmetlerini tanıtmak üzere katıldığı dünyanın önemli mobilya fuarlarından SICAM Fuarı’na damga vurdu. Yıldız Entegre olarak fuarda inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve üretim gücümüzü Avrupa başta olmak üzere dünyanın farklı yerlerinden gelen sektör profesyonellerine tanıtırken, yenilikçi ürünlerimizle katılımcılardan tam not aldık. Sektörel bazda dünyanın en büyük 10 şirketi ve Türkiye’de en güçlü 30 sanayi şirketi arasında yer aldığımızı belirten Yıldız Entegre Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Melike Alkan, “Yıldız Entegre olarak inovasyon ve tasarım gücümüzle ürünlerimizle fark yaratırken, diğer yandan da SICAM Fuarı gibi Avrupa’nın ve dünyanın önemli sektör fuarlarında markalarımızın iletişim ve pazarlama faaliyetlerine yaptığımız yatırımlar ile hem kurumumuzun hem de sektörümüzün gelişimine hizmet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

yıldız entegre, yeni koleksiyonları ile sıcam fuarı’na damga vurdu
Kategori
Basında Biz
Tarih
22 Ekim

Girişimci ve yenilikçi orman ürünleri üreticisi olan firmamız, yurt içi ve yurt dışında katıldığı fuarlarda son trendleri yansıtan ürün grupları ile öne çıkmaya devam ediyor. Yıldız Entegre olarak dünyanın en büyük orman ürünleri üreticileri arasında yer alarak, yeni nesil ürün ve hizmetlerimizi, Italya’nın Pordenone şehrinde 18-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Mobilya Endüstrisi için Uluslararası Bileşenler, Aksesuarlar ve Yarı Mamul Ürünler Fuarı SICAM’da dünyaya tanıttık. Firmamız fuarda Avrupa başta olmak üzere dünyanın farklı yerlerinden gelen sektör profesyonellerinin ilgi odağı olurken, ürünlerimiz katılımcılardan tam not aldı. 

132 yıldır yalın üretim teknikleri ve güçlü üretim kabiliyetleriyle öne çıkan firmamız, son dönemde teknoloji, inovasyon ve tasarım odağıyla sektörde fark yaratan, yeni nesil ürünlere imza atıyor. Bu doğrultuda SICAM fuarında mevcut ürünlerimizin yanı sıra, gelecek döneme damgasını vuracak 4 farklı koleksiyonumuzu sektör profesyonelleri ile paylaştık.

Bu koleksiyonlardan 5G Kilit Sistemi, İsveçli Välinge şirketinin patentinde laminant parke döşemeleri için tasarlanan, inovatif özelliklere sahip bir portföy sunuyor. Tüm ürün çeşitleri ve genişlikleri için uygun olan bu sistem ile kurulum, geleneksel açılı montaj yöntemi ile uzun kenarda kilitleniyor. Kısa kenarda ise 5G Kilitleme Sistemlerinin getirdiği kolaylık sayesinde, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan basit ve hızlı bir kurulum sağlanıyor. Yapılan araştırmalar, 5G Kilit Sistemi’nin diğer sistemlere oranla %50 daha hızlı uygulama imkanı sunduğunu kanıtlıyor. 

Yıldız Entegre olarak, fuarda ayrıca dünyada bir ilk olan, çocuklara özel desenlerle tasarlanmış, antibakteriyel, çizilmez ve leke tutmaz Kids Serisi’ni de dünyanın dört bir tarafından İtalya’ya gelen sektör profesyonellerinin beğenisine sunduk.

 

Melike Alkan: İnovasyon ve tasarım gücümüzle ürünlerimizle fark yaratıyoruz

Yıldız Entegre’nin kendi sektöründe dünyanın en büyük 10 şirketi ve Türkiye’de en güçlü 30 sanayi şirketi arasında yer aldığını belirten Yıldız Entegre Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız Melike Alkan; “Küresel çaptaki güçlü faaliyetlerimizle dünyada yaşanan ekonomik ve sosyal dalgalanmalara rağmen iş ortaklarımızla birlikte büyüyor ve güçleniyoruz. Böylece bir yandan inovasyon ve tasarım gücümüzle ürünlerimizle fark yaratırken, diğer yandan da SICAM Fuarı gibi Avrupa’nın ve dünyanın önemli sektör fuarlarında markalarımızın iletişim ve pazarlama faaliyetlerine yaptığımız yatırımlar ile hem kurumumuzun hem de sektörümüzün gelişimine hizmet ediyoruz. Yıldız Entegre olarak tüm bu çalışmalarımızı ‘Ağacın İzinde’, doğadan aldığımız ilhamla ve sürdürülebilirlik odağıyla gerçekleştiriyoruz. İş süreçlerimizi, üretimden pazarlamaya, insan kaynaklarından ürün geliştirmeye kadar bu bakış açısıyla şekillendirerek yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Yıldız Entegre olarak sunduğumuz değeri zenginleştirmeye ve yenilikçi vizyonumuzla daha iyiyi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Yıldız Entegre olarak yeni nesil ürünlerimizle sektörün çehresini değiştiriyoruz

Parke ve kapılarımızla nihai tüketicilerin zevklerine, levha ve panel gruplarımızla mimar ve tasarımcıların yaratıcılıklarına, ustaların ise yeteneklerine hitap eden, onlara destek olan ürünlerin üreticisi olarak, 132 yıl önce 1890 yılında Hasan Yıldız’ın Trabzon’da kereste ticareti ile başladık. Yıldız ailesinin iş hayatında kazandığı deneyimleri ile 1982 yılında gerçekleştirdiğimiz kurumsallaşma hamlesiyle vizyonumuzu ileriye taşıyarak, bugün orman ürünleri sektöründe global oyuncu kimliğimizi sürdürüyoruz.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan firmamız, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Raporu’na göre Türkiye’nin en büyük 21. sanayi şirketi olurken, dünyada ise orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasında yer alıyor. 4500 çalışanı, 2.104.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 8 üretim tesisi, 1 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren firmamız, tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahip. Türkiye’nin yanı sıra, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerimizde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminant parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, parlak lak panel, mat lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirirken, ABD’de ise liman terminali ile üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanması için çalışıyoruz.

Dev tesislerimiz ile Türkiye’nin dünya çapındaki markası

Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini taşırken, Türkiye’nin en büyük tutkal kompleksi olan Başiskele Tesisi, Orta Doğu ile Kuzey Afrika pazarlarına açılan kapı konumundaki Akdeniz Tesisi, TOBB Değer Katanlar/Yatırım ve İstihdam Ödüllü Akhisar Tesisi ve yüksek üretim kapasitesiyle sunta ve suntalam üretimi yapan Mudurnu Tesisleri dahil Türkiye’de 6 tesis ve 3 depo ile faaliyetlerini sürdürüyor. 

Global bir marka olma yolunda ilk adımlarımızı ABD yatırımı ile hayata geçirirken; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesislerimizle de Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığımızı güçlendiriyoruz. Şirketimizin Romanya’nın Piteşti bölgesinde bulunan tesisinde ise MDF ve türevi ürünlerin yanı sıra nihai tüketiciye hitap edecek yüksek katma değerli kapı ve parke üretimi gerçekleştiriliyor. Modern ve çevre dostu olan tesisimizde üretilen mamuller, “Made in Europe” etiketi ile Avrupa ve Ortadoğu pazarlarındaki ülkelere ihraç ediliyor.

Yenilikçi ürünlerimizle Intermob Fuarı’na katıldık önceki
Platin Global 100 Ödülleri sonraki