Lütfen bir dil seçiniz.
Geri Dön

Çevik Mekanlar: Agile Spaces

Birinci Bölüm: Çevik Çalışma OrtamlarıSonbaharın gelişi ile birlikte kapalı mekanlara dönüş başladı. Yazın enerjisi yerini sonbaharın romantizmine bıraktı. Çevik mekanlar, yazın enerjisinin sönümlenmemesi adına enerjiyi koruyor. Peki ya çevik mekanlar ne ifade ediyor?

çevik mekanlar: agile spaces
Kategori
İlham Veren Fikirler

Birinci Bölüm: Çevik Çalışma Ortamları

Sonbaharın gelişi ile birlikte kapalı mekanlara dönüş başladı. Yazın enerjisi yerini sonbaharın romantizmine bıraktı. Çevik mekanlar, yazın enerjisinin sönümlenmemesi adına enerjiyi koruyor. Peki ya çevik mekanlar ne ifade ediyor?

Çevik mekanlar

Çevik bir çalışma ortamını benimsemek, tamamen atanmamış bir oturma modeli benimseyerek alan kullanımını optimize etmekle ilgilidir. Bu, her çalışan için ayrılmış iş istasyonlarından, işçilerin ihtiyaç duydukça kullandığı ortak alanlara geçiş anlamına gelir. Herhangi bir günde geleneksel ofis alanının yüzde 60'ının kullanılmadığı göz önüne alındığında, çevik çalışma ortamı, bir kuruluşa iş yeri kullanımını optimize etmeyi ve maliyeti yüzde 20 veya daha fazla oranda düşürmesini sağlar.

Çevik (Agile) Çalışma Ortamı

Birçok şirket, agile çalışma ortamını uygularken aynı zamanda aktivite tabanlı çalışmaya (ABW) geçerek bu fikri sonraki seviyeye taşıyor. Verimlilik, üretkenlik ve iş birliği için tasarlanan ABW, insanlara o gün yapmaları gereken işin türüne göre çalışmak istedikleri alan türünü seçme özgürlüğü veriyor. İnsanların etkileşim kurmasını kolaylaştıran bu alanlar yaratıcı düşünme için de elverişli olarak değerlendiriliyor.

Verimlilik ve üretkenliği artıracak çevik çalışma ortamları için öneriler

Çevik çalışma ortamları elde etmek; enerjiyi tetiklemekle mümkün. Verimlilik ve üretkenliği artıracak çevik çalışma ortamları için öneriler!

  • Sonoma, çok tercih edilen bir yzey dekorasyonu olarak geliştirildi. Son zamanlarda bu tarz ahşap dekorlara yönelik artan talep Sonoma’yı ayırt edici kılıyor. Sonoma’yı çalışma masalarında ve kitaplıklarınızda kullanarak ahşap yüzeylerin enerjisinden faydalanabilirsiniz.
  • Mat lak dekorlardan Pers Mavisi ile mavinin dinginliğine çalışma ortamlarınızda yer vererek, huzurlu bir mekân elde edebilirsiniz.
  • Ağacın görnümü ve dokusunu hatırlatan Natürel Çam ile doğanın enerjisini hissederek çalışabilirsiniz.
  • Grinin uyumlu karakterini Mozambik ile mekanlarınıza taşıyabilir, minimal bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz.
Kapı, Parke, Süpürgelik Uyumu önceki
Bauhaus School and Today's Understanding of Design sonraki